RO-NA-RO, czyli rower na rowerze

31 lipiec 2019
RO-NA-RO, czyli rower na rowerze Redakcja

RO-NA-RO, tak nazywa się nietypowy rower, który został skonstruowany blisko 50 lat temu przez Nowosolanina, Ryszarda Wermińskiego. I choć dwukołowiec jest już wiekowy w dalszym ciągu idealnie radzi sobie na lubuskich szosach. 

RO-NA-RO ma prawie 2 metry wysokości i blisko 50 lat. Jest zbudowany z dwóch rowerów. Pierwszy to oryginalna Ukraina, a drugi to rama polskiego roweru z lat 60-tych. Rowery zostały ze sobą połączone pionowo. W miejscu gdzie zwykle znajduje się siodełko, mamy pedały. Jest wyposażony w migacze, światła stopu wspomagane przez akumulator a nawet siedmiobiegową przekładnię. RO-NA-RO osiąga prawie 50 km/h. Dawniej przez kilka dni stał jako eksponat w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wziął także udział w Wyścigu Pokoju. 

Jednoślad wzbudza ogromne zainteresowanie. Wzbudził także nasze. Nie mogliśmy przejechać koło niego obojętnie. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.