Nie będzie Marszu Równości w Gorzowie

19 sierpień 2019
Nie będzie Marszu Równości w Gorzowie Redakcja

To już pewne, w sobotę 24 sierpnia ulicami Gorzowa nie przejdzie Marsz Równości. Wszystko przez to, że manifestację zablokował jeden z aktywnych działaczy „pro-life” z Gorzowa, który swoje wydarzenie zgłosił o minutę szybciej od Marszu Równości. Tym samym w sobotę zamiast marszu, po mieście będą jeździły cztery oklejone busy.

W sobotę 24 sierpnia w Gorzowie miał się odbyć pierwszy Marsz Równości pod hasłem "Warto być równym nad Wartą”. Miał, ale został skutecznie zablokowany przez środowiska katolickie, ruchy prawicowe oraz organizacje pro-life, które zgłosiły łącznie 25 różnych wydarzeń i manifestacji w całym mieście.

Na drodze Marszu Równości stanęło skutecznie jedno wydarzenie, które jest organizowane przez najbardziej aktywnego z gorzowskich działaczy „pro-life”. Na tydzień przed planowanym marszem, zgłosił on punktualnie o północy swoje wydarzenie pod hasłem „Informacja o współczesnych zagrożeniach”. Natomiast minutę później wpłynął wniosek o organizację Marszu Równości.

Wydarzenie „Informacja o współczesnych zagrożeniach” ma wystartować o godz. 10 z ul. Piłsudskiego i zakończyć się o godz. 20 na placu Jana Pawła II. Przez ten czas przez praktycznie całe miasto mają jeździć cztery oklejone busy. Przejazd samochodów obejmuje aż 88 ulic na terenie całego Gorzowa. W tym te ulice, którymi miał przejść Marsz Równości.

W miniony piątek 16 sierpnia w gorzowskim magistracie odbyło się spotkanie z organizatorami wszystkich wydarzeń, aby dojść do kompromisu i pogodzić ze sobą wszystkie zgromadzenia. Niestety nie udało się dojść do porozumienia pomiędzy organizatorami Marszu Równości, a organizatorem wydarzenia "Informacja o współczesnych zagrożeniach". Gorzowski działacz „pro-life” nie chciał pójść na żadne ustępstwa i zgodzić się pogodzenie obu wydarzeń.

W poniedziałek 19 sierpnia w Urzędzie Miasta Gorzowa zapadła ostateczna decyzja, że Marsz Równości się nie odbędzie. - Działamy zgodnie z prawem. W tym przypadku decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze wpłynęło zgłoszenie od gorzowskiego działacza, minutę później od organizatorów Marszu Równości. Te wydarzenia ze sobą kolidowały, więc aby Marsz Równości mógł się odbyć, potrzebna była zgoda organizatora pierwszego wydarzenia, a tej nie było – tłumaczy w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

W sobotę 24 sierpnia po ulicach Gorzowa będą jeździły cztery busy, które można było zobaczyć już wcześniej w mieście m.in. koło kościoła przy ul. Czereśniowej lub przed I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Puszkina. Busy będą oklejone hasłami związanymi m.in. z aborcją, tym czego LGBT chce uczyć dzieci w szkołach oraz że "małżeństwo i rodzina, to chłopak i dziewczyna". - Będziemy odwoływać się do sądu - komentuje krótko Monika Drubkowska, współorganizatorka Marszu Równości.

Źródło: gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.