Pomysłowy Gorzów, czyli 25 zgromadzeń w jeden dzień (FILM)

22 sierpień 2019
Pomysłowy Gorzów, czyli 25 zgromadzeń w jeden dzień Redakcja

Pikieta Miłośników Słuchania Psa gdy Gra, Manifestacja Wyższości Starożytnej Grecji nad Barbarzyńskim Rzymem, Pikieta Miłośników Twórczości Adama Mickiewicza "Bursztynowy Świerzop" czy Pikieta Pamięci Czarownic Palonych na Stosie to tylko kilka zgromadzeń, które miały się odbyć 24 sierpnia w Gorzowie.

Pomysłowość gorzowian nie zna granic. Aby zablokować zaplanowany na 24 sierpnia Marsz Równości do Urzędu Miasta za pośrednictwem Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło 25 zawiadomień. Wśród nich również informacja o Marszu Równości. Wszystkie miały odbyć się w obrębie planowanego przemarszu środowisk LGBT+.

- Według informacji, które do nas spływały pierwszym zgromadzeniem była pikieta pn. Informacja o Współczesnych Zagrożeniach - mówi Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta - Jako drugi był Marsz Równości. Zdecydowaliśmy, że porozmawiamy ze wszystkimi zgłaszającymi, aby dojść do wspólnego kompromisu oraz sprawdzimy rzetelność pozostałych zgromadzeń, ponieważ wyglądały one mało poważnie. Dotyczyły różnych dziwnych zjawisk historycznych oraz społecznych. 

Pracownicy Urzędu sugerowali zmianę miejsca organizatorom pikiet. Niestety konsultacje nic nie dały, a organizatorzy nie potrafili się dogadać. 

- Prezydent podjął decyzję o zakazie wszystkich zgromadzeń - mówi rzecznik. 

Do Sądu Okręgowego w Gorzowie wpłynęły trzy zaskarżenia na decyzję prezydenta. Wszystkie trzy otrzymały zgodę na organizację pikiet. Pozostałe 22 zgromadzenia nie wniosły zażalenia na decyzję Jacka Wójcickiego. 

- Po raz pierwszy odkąd mam możliwość pracy w Urzędzie mamy do czynienia z taką liczbą zgłoszeń w ciągu jednego dnia - dodaje z usmiechem Wiesław Ciepiela. 

W Gorzowie nie odbędą się między innymi:

MODLITWA ZA MIASTO POPRZEZ ŚPIEW GRUPY MUZYCZNEJ

PIKIETA POPARCIA DLA WINDOWSA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA WINDOWSA

PIKIETA PRZECIWKO ŚWIATOWEMU MONOPOLOWI WINDOWSA – Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA WINDOWSA

SPOŁECZNA MANIFESTACJA POPARCIA DLA REMONTU KATEDRY

PIKIETA W OBRONIE DISCO POLO JAKO MUZYKI TOŻSAMOŚCIOWEJ

PIKIETA MIŁOŚNIKÓW GORZOWSKICH TRAMWAJÓW

PIKIETA MIŁOŚNIKÓW STAROŻYTNEGO RZYMU

PIKIETA FANÓW WYDRY EUROPEJSKIEJ

PIKIETA UWIELBIENIA RZEŹBY KORMORANÓW

„KORDIAN ZAMIAST KONRADA” - PIKIETA POPARCIA DLA TWÓRCZOŚCI JULIUSZA SŁOWACKIEGO

i inne.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.