Złodzieje skradli drewniany rower, element scenografii Teatru Wagabunda

17 wrzesień 2019
(1 głos)
Złodzieje skradli drewniany rower, element scenografii Teatru Wagabunda Tomasz Dominiak

W czasie Winobrania 2019 w Zielonej Górze odbył się Festiwal Teatrów Plenerowych Monte Verde. W tym roku tuż obok siedziby Lubuskiego Teatru, na nowym placu Teatralnym. W ramach Monte Verde Dzieciom wystąpił Teatr Wagabunda z Krakowa, który zabierał gości w podróż do Starej Zagrody.

Stara zagroda to wyprawa w przeszłość, podczas której mogliśmy przyjrzeć się codziennemu życiu przodków oraz uczestniczyć w wiejskich zabawach.  Na szczególną uwagę zasługiwały instalacje przywołujące prace gospodarskie i zawody ginące, m.in. szatkowanie i kiszenie kapusty, wyrabianie garnków, młócenie i mielenie ziarna. Była  też starą pralnia, podkowiarnia, gałganiarnia i mydlarnia, a nawet wychodek. Najmłodsi mogli uczestniczyć w dawnych zabawach (strzelanie z procy, walka na worki, gra na piłach, koniki na biegunach), korzystać ze starych huśtawek, kręgielni, a nawet drewnianej siłowni i roweru.

Niestety w niedzielę, 15 września podczas trzeciego dnia festiwalu przepiękny, misternie wykonany rower zginął w "tajemniczych" okolicznościach.

O pomoc w znalezieniu nietypowego roweru zgłosił się Lubuski Teatr. - Prosimy Państwa bardzo o udostępnianie tej informacji we wszystkich możliwych miejscach. Mamy nadzieję, iż odnajdziemy "zgubę" i wagabundowy rower znów sprawiać będzie radość dzieciakom - informuje LT.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.