Zielonogórscy policjanci i przedszkolaki (ZDJĘCIA)

14 czerwiec 2016
(2 głosów)
Autor: 

10 czerwca w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyły się „dni otwarte” dla przedszkolaków, które miały możliwość zapoznania się z pracą policjanta oraz przypomniano o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

W ramach „dni otwartych” przeprowadzono ciekawe prezentacje dla przedszkolaków poszczególnych pionów służby w Policji oraz omówiono specyfikę zadań policjanta na różnych stanowiskach służbowych. Spotkanie to miało także charakter informacyjno – edukacyjne i przypomniano dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa komunikacyjnego. Zwrócono uwagę na rolę odblasków, które mogą zapewnić dzieciom bezpieczną drogę do przedszkola. Omówiono także sytuacje zagrożeń oraz sposoby adekwatnego reagowania na nie, w tym zwrócono uwagę na zachowania w sytuacji kontaktu z osobą „Obcą”. Zapoznano dzieci z rolą policjanta w aspekcie poznawania zadań różnych grup zawodowych.

Policjanci zapoznali dzieci z rolą i zadaniami policjanta Wydziału Ruchu Drogowego, a więc pokazali umundurowanie, wyposażenie używane w codziennej służbie. Uczestniczące w spotkaniu z policjantami dzieci miały możliwość poznania wyposażenia policjanta Zespołu Techniki Kryminalistycznej w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym, przeprowadzono również prezentację sprzętu specjalistycznego wykorzystywanego przez funkcjonariuszy Ogniw Patrolowo – Interwencyjnych w czasie zabezpieczenia imprez masowych.

Podczas „dni otwartych” nie zabrakło też atrakcyjnego dla dzieci pokazu psów służbowych, których opiekunowie – policjanci z Zespołu Przewodników Psów Służbowych w Wydziale Sztab Policji i Prewencji wykonują z nimi wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych zadań zmierzających do zatrzymania sprawców przestępstw lub wykrycia ważnych śladów na miejscu różnych zdarzeń.

Na zakończenie spotkania zaprezentowano dzieciom pojazdy służbowe wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby oraz rozdano dzieciom materiały edukacyjne przypominające o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.