Uratuj życie z RatMisiem! Nauka pierwszej pomocy w przedszkolach w Zielonej Górze

05 listopad 2019
Autor: 
Uratuj życie z RatMisiem! Fot. Krzysztof Kubasiewicz

Już wkrótce w Zielonej Górze rozpocznie się duża akcja edukacyjna skierowana dla przeszkolaków. Ratownicy medyczni wraz z RatMisiem będą uczyli 6-latków, jak nieść pierwszą pomoc.

Ekipa RatMisia, czyli niedźwiadka-ratownika, to działacze Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych "Medyk". Po raz kolejny odwiedzą oni zielonogórskie przedszkola, aby nauczyć dzieci, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Akcja przewidziana jest dla grup sześciolatków, którzy poznają podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto dzieci będą uczyć się numerów alarmowych oraz zapoznawać ze sprzętem medycznym znajdującym się na wyposażeniu ambulansu z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze.

Spotkania będą prowadzone w formie zabaw, aby jak najbardziej trafić do przedszkolaków. Wartością dodaną jest oczywiście możliwość skrócenia dystansu na linii ratownik medyczny - poszkodowane dziecko.

Akcja rozpocznie się w czwartek, 7 listopada, o godzinie 10:00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Chętne przedszkola mogą zapisywać się na kolejne szkolenia, które odbędą się na terenie ich placówek - formularz do zapisów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.