ASF w Lubuskiem: Padłe dziki znalezione w Kargowej? "Podaliśmy nieprawdziwe dane"

29 listopad 2019
Autor: 
Padłe dziki znalezione w Kargowej? "Podaliśmy nieprawdziwe dane"

Z powodu afrykańskiego pomoru świń w gminie Kargowa obowiązuje zakaz wstępu do lasów. Wczoraj wiele osób poszukiwało padłych dzików.

W czwartek, 28 listopada, blisko 130 osób w specjalnych ubraniach ochronnych przeczesywało lasy w poszukiwaniu padłych dzików. W akcji uczestniczyli między innymi strażacy-ochotnicy. Mieszkańców szybko obiegła informacja od druhów z OSP Kargowa, którzy poinformowali o odnalezieniu kilku nieżywych zwierząt na terenie gminy, które miały umrzeć wskutek wirusa ASF. Wszystko zdementował burmistrz Jerzy Fabiś.

Aktualizacja, sprostowanie OSP:

W przypadku znalezienia martwego dzika należy niezwłocznie zgłosić sprawę, dzwoniąc na nr 112 lub 997. Ponadto warto skontaktować się z miejscowym lekarzem weterynarii. Bieżąca mapa stref ochronnych znajduje się na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.