"Ochla" - tu odpoczniesz! (ZDJĘCIA)

20 czerwiec 2016
(1 głos)
Autor: 

Wakacje i lato coraz bliżej. Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy w Zielonej Górze potocznie zwany Ochlą jest gotowy do sezonu.

Ośrodek to przede wszystkim teren zielony, piękny park, plaża i miejsce na odpoczynek. Jak mówi dzierżawca terenu Jan Włodarski - każdy znajdzie tu coś atrakcyjnego dla siebie. Miejsce to kojarzone jest głównie z kąpieliskiem. Zalew wodny, który idealnie sprawdza się w upalne dni, zasilany jest strumykiem Srebrzanka, który płynie ze Wzgórz Piastowskich w kierunku Jędrzychowa przez Ochlę. Plaża jest strzeżona, o bezpieczeństwo kąpiących się dbają ratownicy WOPR. Woda jest dopuszczona do kąpieli, badana przez sanepid. Akwen ma długość 240 metrów szerokość 80 metrów. Dysponujemy także brodzikiem dla dzieci gdzie głębokość sięga 80 cm. Przy plaży są zjeżdżalnie dla dzieci, huśtawki oraz plac zabaw - dodaje Jan Włodarski.

Ośrodek stawia na sport i aktywny wypoczynek. Ci, którzy nie lubią leżeć na kocu, mają do wyboru wiele dyscyplin sportowych. Do dyspozycji gości są cztery boiska do piłki siatkowej, plażowej na bardzo miałkim i białym piasku, boisko trawiaste do gry w koszykówkę, miejsce do gry w kometkę, tenisa stołowego oraz małe boisko do piłki nożnej. W parku znajdują się stoły i miejsce do grillowania, gdzie można miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi biesiadując. Można również spędzić niezapomniane chwile przy ognisku i upiec smaczne kiełbaski.

Turyści mogą przyjechać zrelaksować się na dzień albo zostać dłużej. Istnieje możliwość rozbicia namiotu lub postawienia przyczepy kempingowej. Jest to bardzo dobre miejsce na wakacyjny relaks, nawet wczasy. Odwiedzają nas Francuzi, Niemcy, Anglicy, Holendrzy - mówi pan Jan - czasem zatrzymują się na noc, dwie, są tak zwanym przejazdem, bywa, że odpoczywają u nas dłużej.

Ośrodek czynny jest codziennie od godz. 10.00 do godz. 20.00. Bilet wstępu dla dorosłych to koszt 7 zł, 5 złotych płaci młodzież szkolna, studenci i emeryci, dzieci do lat 7 mają wstęp wolny. W punkcie gastronomicznym znajdującym się w ośrodku można zakupić przekąski, napoje i lody. Toaleta i parking są bezpłatne. Zapraszamy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.