Kościoły pozostają otwarte. Msze tylko dla 50 wiernych

13 marzec 2020
(5 głosów)
Kościoły pozostają otwarte. Msze tylko dla 50 wiernych Władysław Czulak/Studio W66

Wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego w Polsce zakazuje zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób. Dotyczy to zgromadzeń państwowych oraz religijnych. Kościoły pozostają otwarte, lecz z pewnymi ograniczeniami.

Najbliższe dwa tygodnie to czas szeroko zakrojonych działań, które mają zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Podjęto decyzję zakazującą zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób. Dotyczy to również zgromadzeń państwowych oraz religijnych. Specjalny komunikat wydał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób. - czytamy w komunikacie abp Stanisława Gądeckiego.

Przewodniczący Episkopatu przypomina o dyspensie wydawanej przez biskupów diecezjalnych od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.