Prace społeczne użyteczne w Nowej Soli

28 czerwiec 2016
(1 głos)

Od wielu już lat sprawy związane z utrzymaniem porządku i czystości w mieście Nowa Sól traktowane są priorytetowo, a jednocześnie po gospodarsku. Nowosolanie, którzy popełnili czyn zabroniony, swoją karę mogą odbywać w systemie wolnościowym.

W ten sposób nie trafiają do zakładu karnego, ale wykonują nieodpłatnie prace społeczne na rzecz Miasta Nowa Sól. Między innymi koszone są tereny nieobjęte stałym utrzymaniem. Nowosolanie dzięki temu pomysłowi zyskują na bezkosztowym, a zarazem czystym mieście, a Państwo nie musi ponosić kosztów związanych z utrzymaniem skazanego. Tylko w 2016 roku do takich prac Sąd skierował już 193 osoby.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.