Osadzone z Krzywańca nie zwalniają tempa. Z jednostki wyjechały kolejne maseczki (ZDJĘCIA)

27 kwiecień 2020
Autor: 
Osadzone z Krzywańca nie zwalniają tempa Fot. Ewa Igiel / ZK Krzywaniec

Kolejne środki ochronne trafiły do zielonogórskich medyków i policjantów. Wszystko za sprawą mocno zaangażowanych kobiet osadzonych w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Jak podkreślają, chęci do pracy nie brakuje.

W ubiegłym tygodniu z jednostki penitencjarnej w Krzywańcu ponownie wyjechało wsparcie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Medycy otrzymali 3100 maseczek oraz słodkie wypieki. Pomoc w postaci 80 kombinezonów ochronnych dotarła też do zielonogórskiej polikliniki oraz policyjnego wydziału konwojowego, gdzie trafiło 200 maseczek.

"Nie zwalniamy tempa"

W tym tygodniu funkcjonariusze planują przekazać fartuchy ochronne dla szpitala w Zielonej Górze oraz maseczki dla 105. Kresowego Szpitala Wojskowego filia w Żaganiu, który został przekształcony w szpital jednoimienny. Wsparcie otrzyma też Hospicjum im. św. Brata Alberta w Żarach i Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie.

- Chęci do pracy nie brakuje, a otrzymywana wdzięczność od personelu medycznego jest ogromną motywacją dla sztabu funkcjonariuszy i pracowników oraz grupy krzywanieckich szwaczek - podkreśla kpt. Ewa Igiel, starszy wychowawca Zakładu Karnego w Krzywańcu.

Akcja "ZA MUREM"

Osadzeni szyją środki ochronne w ramach programu resocjalizacyjnego. - To program sprzyjający readaptacji społecznej osób pozbawionych wolności. Głównym celem programu są m.in. oddziaływania mające na celu wzbudzenie w uczestnikach empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka - informuje kpt. E. Igiel.

Przeczytaj też: Pożar w bloku w Gorzowie. Kobieta z dzieckiem była uwięziona na dachu (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.