Społecznicy domagają się dialogu z władzami Zielonej Góry

29 czerwiec 2016
(2 głosów)
Autor: 

Do lubuskich mediów trafił list otwarty przedstawicieli zielonogórskich społeczników z ruchu Miejskiego z apelem do radnych.

Społecznicy chcą aby władze Zielonej Góry swoje pomysły na miejskie inwestycje konsultowały ze specjalistami i mieszkańcami. A chodzi np. o narzucony przez prezydenta Kubickiego projekt stworzenia centrum sportów zimowych na Wzgórzach Piastowskich, który zdaniem Ruchu Miejskiego jest nietrafiony.

Zielonogórscy przedstawiciele organizacji pozarządowych wraz z reprezentantami władz miasta pracują nad regulaminem konsultacji społecznych, który byłby zadawalający dla obu stron i regulował możliwości wpływania mieszkańców na to co jest budowane w Zielone Górze. W tle tych spotkań trwa konflikt części społeczników z prezydentem miasta, który przedstawia swoje pomysły na zmiany w Zielonej Górze, nie pytając o zdanie mieszkańców. Była sprawa budowy południowej obwodnicy miasta, teraz pojawia się sprawa zagospodarowania terenów przy Parku Piastowskim.

Ruch Miejski chce, aby teren został nienaruszony, bo to miejsce sprzyjające rekreacji. Prezydent natomiast widzi w najbliższej okolicy parku centrum sportów zimowych i wieżę widokową. Autorski pomysł prezydenta nie był konsultowany z mieszkańcami, którzy nie chcą w tym miejscu stawiania sztucznych, całorocznych obiektów. Społecznicy zwracają też uwagę, że w mieście warto by zainwestować w infrastrukturę wodna, np. w miejskie kąpielisko, zamiast tworzyć całoroczne molochy.

Nadal trwa również spór dotyczący Parku Tysiąclecia. Sprawa dotyczy projektu zagospodarowania tego terenu, który powstał przy współpracy Fundacji Salony. Przez trzy lata fundacja prowadziła konsultacje z mieszkańcami dotyczące zagospodarowania parku, które nie zostały wzięte pod uwagę przez władze Zielonej Góry. Cały list otwarty Ruchu Miejskiego dostępny jest tutaj (link), a my będziemy do sprawy wracać.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.