Zielona Góra: Pierwszy dzień w przedszkolu

06 maj 2020
(2 głosów)
Zielona Góra: Pierwszy dzień w przedszkolu pixabay.com

W Zielonej Górze zostały otwarte przedszkola i żłobki w reżimie sanitarnym. Do placówek w mieście wróciło około 600 dzieci.

Przedszkola zostały uprzednio odpowiednio przygotowane do pracy w reżimie sanitarnym. Zostały wyniesione zabawki, pluszaki i inne rzeczy, które mogą zbierać zarazki. Te, które zostały będą w ciągu dnia myte kilkukrotnie. W placówkach pozostaną jednak dywany. - Wszystkie sale po zajęciach będą ozonowane dlatego sanepid zgodził się że dywany moga zostać. To wszystko, co jest zapisane spełnia wymogi - mówi Wioleta Haręźlak, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Zielonej Górze. Dodatkowo na koniec dnia odkażane będą place zabaw.

Procedury przychodzenia 

Dziecko zostaje przyprowadzone do przedszkola w maseczce. Rodzice dezynfekują dziecku rączki a wychowawczynie mierzą temperaturę. Dziecko zostaje odebrane przez wychowawcę w drzwiach. - Część rodziców zadeklarowało, że oddadzą dzieci od poniedziałku zatem spodziewamy się większej liczby. Myślę, że rodzice muszą doświadczyć tego, muszą się przyjrzeć temu, muszą też przekonać się, że ich dzieci w przedszkolach, w żłobkach będą bezpieczne. - dodaje Wioleta Haręźlak.

- Mamy inne przedszkola, mamy oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych zatem myślimy o tym, żeby właśnie uruchomić te oddziały dla tych rodziców, którzy muszą pracować, dla służb mundurowych, dla opieki zdrowotnej i dla tych którzy zwyczajnie muszę wracać na rynek pracy. - podkreśla Wioleta Haręźlak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.