Promy znowu zacumowane ... (ZDJĘCIA)

30 czerwiec 2016
(1 głos)
Autor: 

Pomorsko, Brody i Milsko to przeprawy promowe, które zamiast przeprawiać stoją zacumowane w porcie. Przyczyna? Niska Odra.

Od kilku dni trzy z czterech przepraw promowych w naszym województwie stoi zacumowana. Pomorsko, Brody i Milsko, podobnie jak rok temu, nie mogą przeprawiać mieszkańców i turystów. Odra jest za niska. Działa tylko przeprawa w Połęcku.

To powtórka z ubiegłego roku.

Stan Odry na 30.06 wynosi 122 cm w Nowej Soli i Cigacicach, w Nietkowie 132 cm. Pomimo padających deszczy woda wciąż spada. Trudno powiedzieć, kiedy promy ruszą ponownie. Mieszkańcy muszą nadrabiać ponad 15 km aby dojechać np. z Pomorska do Zielonej Góry.

Od 28.06 swoje rejsy zawiesiła również Laguna - statek rejsowy Stowarzyszenia Odra dla turystów.

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.