"Bitwa o wozy" dla OSP w Lubuskiem. Z najwyższą frekwencją wygrała gmina Zabór

29 czerwiec 2020
Autor: 
"Bitwa o wozy" w Lubuskiem. Z najwyższą frekwencją wygrała gmina Zabór Fot. OSP Zabór/Facebook

Środki na zakup samochodu gaśniczego w ramach rządowej akcji "Bitwa o wozy" powinny trafić do gminy Zabór. To właśnie w niej frekwencja w wyborach prezydenckich 2020 wyniosła 68,72 procent.

Zgodnie z planem MSWiA w bitwie brała udział każda gmina do 20 tysięcy mieszkańców. Ta, która miała największą frekwencję w województwie, powinna otrzymać środki na sfinansowanie zakupu średniego samochodu gaśniczego o wartości około 800 tys. złotych.

I tak w województwie lubuskim na pierwszym miejscu uplasowała się gmina Zabór w powiecie zielonogórskim (68,72%). Tuż za nią była gmina Kłodawa (68,60%) oraz Świdnica (68,51%).

Nowy samochód zasili miejscową OSP w Zaborze, która jest jedyną jednostką w gminie. Ochotnicy posiadają na swoim wyposażeniu dwa średnie samochody gaśnicze, jeden lekki oraz łódkę.

Przeczytaj też: Ulewa w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. Ulice zalane deszczówką i... fekaliami (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.