Policjanci gotowi na Woodstock (ZDJĘCIA)

06 lipiec 2016
(1 głos)

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się kolejny „Przystanek Woodstock”. Każdego roku do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżają tysiące miłośników zabawy z Polski i wielu krajów Europy. Lubuscy policjanci, którzy wraz z innymi służbami będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu i mieszkańców miasta, spotkali się na wspólnej odprawie z przedstawicielami organizatora.

Tegoroczny Przystanek Woodstock będzie zabezpieczało ponad 1,5 tysiąca policjantów. Wśród nich funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego antyterroryści, pirotechnicy i negocjatorzy. Bezpieczeństwa uczestników strzec będą także policjanci służb kryminalnych. Lubuski garnizon będzie wspomagany między innymi przez funkcjonariuszy z Warszawy, Poznania czy Wrocławia. W Kostrzynie pojawią się także policjanci z Niemiec, dla których będzie to kolejny festiwal. Ich głównym zadaniem będzie pomoc uczestnikom imprezy, którzy przyjadą do Kostrzyna zza zachodniej granicy.

W środę (6 lipca) na terenie Przystanku dowodzący sprawdzali gotowość wszystkich służb. Uczestnicy spotkania omówili szczegóły tej wielkiej podoperacji. To już ostatnie ustalenia, wskazówki i propozycje, które mają sprawić, że służby i organizator będą w pełni profesjonalnie wywiązywać się ze swych zadań, zapewniając tym samym bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Na woodstockowym polu porównywano założenia zawarte w planach z faktyczną sytuacją. Lubuscy policjanci w Kostrzynie służbę będą pełnić od przyszłego tygodnia, aż do końca festiwalu.

KWP Gorzów Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.