Masowe ilości dzików w Zielonej Górze. Rusza odstrzał zwierząt

24 lipiec 2020
(3 głosów)
Autor: 
Masowe ilości dzików w Zielonej Górze. Rusza odstrzał zwierząt Fot. Pixabay

Na terenie Zielonej Góry żyją setki dzików. Władze miasta zdecydowały o przeprowadzeniu redukcyjnego odstrzału zwierząt. Wszystko po to, aby ograniczyć coraz bardziej uciążliwy problem.

W ostatnich dniach obecność dzików w Zielonej Górze jest bardzo mocno zauważalna. Spotkać można je nawet w środku miasta i to o każdej porze. Urzędnicy często odbierali telefony od mieszkańców, którzy prosili o interwencje ze strony magistratu.

Urząd Miasta postanowił zmniejszyć pogłowie bytujących dzików o około 150 sztuk. Wszystko z uwagi na duże zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców i obiektów użyteczności publicznej, a nawet niektórych zakładów produkcyjnych.

Redukcja rozpocznie się od poniedziałku, 27 lipca i potrwa do końca roku. - Odstrzał będzie odbywał się w godzinach nocnych, poza terenami zabudowanymi, z wyjątkiem piątków i sobót. Mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewchodzenie w godzinach nocnych w tereny leśne - czytamy w komunikacie.

Jak tłumaczy magistrat, z uwagi na położenie Zielonej Góry w tzw. Czerwonej i Niebieskiej Strefie Afrykańskiego Pomoru Świń, niemożliwy jest odłów dzików i ich wywożenie poza teren miasta. Dlatego też zdecydowano się na ich redukcję przez odstrzał części populacji.

Przeczytaj też: Pożar pod Zieloną Górą. Spłonęło około 8 hektarów zboża na pniu (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.