Gmina Świdnica: 276 metrów chodnika za 150 tysięcy. "Droga wzdłuż niego w fatalnym stanie"

21 wrzesień 2020
(5 głosów)
Autor: 
Chodnik za 150 tysięcy. "Droga obok w fatalnym stanie" Fot. UG Świdnica, Pixabay

Gmina Świdnica wraz z Powiatem Zielonogórskim odebrała wyremontowany chodnik w Letnicy. Zdaniem części mieszkańców inwestycja nie była jednak potrzebna. Zwracają uwagę na opłakany stan dróg i uważają, że praktycznie nikt nie będzie korzystał z chodnika.

Ma 276 metrów i znajduje się przy drodze powiatowej biegnącej przez miejscowość Letnica. Wyremontowany chodnik został dziś oficjalnie odebrany m.in. przez zastępcę wójta Izabelę Mazurkiewicz oraz członka zarządu powiatu zielonogórskiego Mirosława Andrasiaka wraz z wykonawcą.

Inwestycja kosztowała łącznie 150 tysięcy złotych. Powiat przeznaczył na remont 100 tysięcy, natomiast gmina 50 tysięcy złotych. Dodatkowo już niebawem wzdłuż chodnika stanie kilka ulicznych latarni.

"Po co wyremontować drogę skoro można chodnik"

Wielu mieszkańców gminy Świdnica zgodnie twierdzi, że inwestycja nie była potrzebna. Ich zdaniem praktycznie nikt nie będzie korzystał z chodnika, bo do tej pory ruch pieszych był bardzo znikomy. Uwagę należałoby zwrócić jednak na stan okolicznych dróg, które pozostawiają wiele do życzenia.

- 150 tysięcy na taki krótki kawałek chodnika to jakiś żart. Droga, która biegnie wzdłuż chodnika, jest w fatalnym stanie, ale nie tego nie widzimy, bo mamy klapki na oczach. Ponadto droga Letnica - Świdnica jest w coraz gorszym stanie - napisał Dominik. Zgadza się z nim Oskar. - Weźcie się za drogi do Letnicy, bo koło można zgubić, a nie chodniczki - podkreśla.

O dziurawej drodze na trasie Świdnica - Letnica mówi się już od dawna. Pod koniec czerwca wójt Krzysztof Stefański apelował do władz powiatu o dofinansowanie inwestycji. Więcej informacji w artykule "Dziurawa droga Świdnica - Letnica. Wójt Stefański: Rzucam wyzwanie dla powiatu (FILM)"

Przeczytaj też: Książka na telefon w gminie Świdnica. Zamów lekturę z dostawą do domu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.