Hulajnogi elektryczne w Zielonej Górze. Czy podbiją miasto?

21 wrzesień 2020
(6 głosów)
Autor: 
Hulajnogi elektryczne w Zielonej Górze. Czy podbiją miasto? Fot. Volt Scooters

Do tej pory w Zielonej Górze mogliśmy skorzystać tylko z rowerów miejskich. Teraz w mieście pojawiły się hulajnogi elektryczne. Wprowadziła je łódzka firma Volt Scooters.

Zielonogórzanie zyskali nowy środek transportu. Od soboty miekszańcy mogą skorzystać z ponad 20 hulajnóg elektrycznych. Ich wypożyczenie następuje przy użyciu aplikacji mobilnej Volt Scooters, operatora sieci, który swoim zasięgiem objął już m.in. Szczecin, Toruń oraz Lublin.

Jak to działa?

Wypożyczenie hulajnogi jest bardzo proste i niemalże identyczne jak roweru miejskiego. Po zarejestrowaniu trzeba doładować swoje konto kwotą 25 zł. Następnie po zlokalizowaniu hulajnogi należy już tylko zeskanować kod QR.

Cena za wypożyczenie urządzenia wynosi 2 złote. Dalej każda minuta jazdy lub postoju będzie kosztowała nas 50 groszy. Jazdę możemy zakończyć w dowolnym miejscu. Nie należy jednak blokować chodników, ścieżek rowerowych czy ulic. Warto pamiętać, że kara za kradzież lub całkowite zniszczenie hulajnogi wynosi 2 tysiące złotych.

Czy będzie bezpiecznie?

Jak informuje operator Volt Scooter, elektryczny jednoślad rozpędza się do prędkości 25 km/h. Trzeba zachować jednak zdrowy rozsądek, bo sytuacje z Polski pokazują, że niebezpieczna jazda może doprowadzić nawet do śmiertelnych wypadków.

Przeczytaj też: Pożary stogów słomy w Gorzowie i okolicach. Kto podpala baloty? (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.