Dodatkowe respiratory dla szpitala w Zielonej Górze. Pomogą w walce z COVID-19

13 październik 2020
(6 głosów)
Dodatkowe respiratory dla szpitala w Zielonej Górze. Pomogą w walce z COVID-19 lubuskie.pl

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze dotarło kolejnych 8 respiratorów zakupionych ze środków budżetu województwa lubuskiego.

Do zielonogórskiego szpitala przyjechało dziś 8 nowych respiratorów, które pomogą w walce z koronawirusem. To sprzęt niezbędny w leczeniu choroby o ciężkim przebiegu. - Zaledwie tydzień temu Zarząd Województwa podjął decyzję o skierowaniu z rezerwy budżetu 920 tys. zł na ten cel. Musieliśmy działać szybko, bo epidemia przybiera na sile. - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

W najbliższych kilku dniach 5 nowych respiratorów dotrze też do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 

Źródło: lubuskie.pl


Czytaj także - Dzień Ratownictwa Medycznego. "To szlachetna misja wiążąca się z odwagą, wytrwałością oraz ogromną wiedzą" 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.