Lubuskie promy stoją, a kierowcy robią kilometry. Powód? Wysoki stan Odry

18 październik 2020
(4 głosów)
Autor: 
Lubuskie promy stoją, a kierowcy robią kilometry Redakcja

Wysoki stan wody w Odrze znów daje się we znaki. W województwie lubuskim nieczynne są wszystkie przeprawy promowe.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze poinformował o zamknięciu przepraw w regionie. Nieczynne są promy w Milsku, Brodach, Pomorsku i Połęcku. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo. Powodem jest zbyt wysoki stan wody w Odrze.

Taka sytuacja może się długo utrzymywać, bo poziom rzeki cały czas wzrasta. Stacje pomiarowe w Cigacicach i Nietkowie przekroczyły już stan alarmowy o 11 cm, natomiast w Nowej Soli woda jest na poziomie ostrzegawczym.

Przeczytaj też: Niesprawna cysterna przewoziła ADR. ITD zatrzymało ją na krajowej "24" (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.