Testy i kwarantanna po przyjeździe do Niemiec! Obostrzenia już od soboty!

22 październik 2020
(17 głosów)
Testy i kwarantanna po przyjeździe do Niemiec! Obostrzenia już od soboty! Pixabay.com

Od soboty, wszyscy podróżujący z Polski do Niemiec będą musieli poddać się obowiązkowej kwarantannie oraz wykonać test na obecność koronawirusa. 

Republika Federalna Niemiec podejmuje działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie kraju. Od soboty, 24 października cała Polska będzie uznawana za obszar podwyższonego ryzyka. Dlatego przy podróży do Niemiec należy liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa oraz przebywania w kwarantannie. 

Szczegóły obostrzeń w życiu publicznym i wprowadzonych ograniczeń różnią się w zależności od kraju związkowego. Ponadto, mogą one się różnić dodatkowo na poziomie lokalnym. W Niemczech to landy są odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe i regulacje dot. ograniczeń w życiu społecznym. Ograniczenia nie dotyczą osób przejeżdżających przez Niemcy w tranzycie.

Praca w Niemczech a testy

1. Mieszkam w obszarze podwyższonego ryzyka. Jeżdżę codziennie (raz w tygodniu/co kilka dni) do pracy w Niemczech. Czy muszę mieć jakieś zaświadczenie od pracodawcy, żeby nie podlegać kwarantannie?

  • W niektórych landach pracownicy przekraczający granicę i dojeżdżający do pracy są zwolnieni z obowiązku wykonywania testu i z kwarantanny. 

2. Mieszkam w obszarze podwyższonego ryzyka. Jestem kierowcą zawodowym i pracuję w Niemczech. Czy muszę wykonać test i udać się na kwarantannę?

  • Prawie we wszystkich krajach związkowych istnieją przepisy, które zwalniają osoby pracujące w przedsiębiorstwach transportowych z obowiązku wykonywania testu i z kwarantanny. 

Jeśli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się ze swoim pracodawcą i ustal z nim, czy regulacje kraju związkowego zwalniają z obowiązku wykonywania testu i kwarantanny oraz, czy potrzebujesz ewentualne zaświadczenie od pracodawcy.

Źródło: gov.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.