Cała Polska w czerwonej strefie! Wprowadzono nowe obostrzenia!

23 październik 2020
(1 głos)
Cała Polska w czerwonej strefie! Wprowadzono nowe obostrzenia! Fot. KPRM/Adam Guz

W Kancelarii Premiera Rady Ministrów trwa konferencja prasowa, na której ogłoszone zostały nowe obostrzenia w walce z pandemią!

W konferencji prasowej w KPRM biorą udział Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz przewodniczący grupy rządowych doradców epidemiologicznych prof. Andrzej Horban. Jak co tydzień przedstawiono sytuację epidemiologiczną. Podczas konferencji prasowej poinformowano też o nowych obostrzeniach w walce z pandemią! 

Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, które wprowadzimy będą miały skutek za 10-14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mieli lepsze informacje. Najważniejsze jest ludzkie życie i stabilność systemu zdrowia. - mówił podczas konferencji Premier Mateusz Morawiecki.

Czerwona strefa w całej Polsce, dodatkowe obostrzenia w walce z pandemią

Cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną! Szkoła podstawowa od klasy IV do VIII przechodzi w tryb nauki zdalnej. Osoby do 16 roku życia w godzinach od 8 do 16 nie mogą spotykać się w grupach, mogą przemieszczać się jedynie pod opieką osoby dorosłej.

Ograniczenie działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni - będą mogły organizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia.

Zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 os. w jednej grupie - zebrań, spotkań, aktywności.

Zamknięte zostaną sanatoria, prócz sanatoriów, które teraz kończą swoje turnusy i są w trakcie.

#WspierajSeniora

- Prosimy seniorów o niewychodzenie z domu i nieprzemieszczanie. Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. - mówił Mateusz Morawiecki. Do działań w korpusie zaangażowane zostaną organizacje, wolontariusze, harcerze, wojska obrony terytorialnej czy też wojska operacyjne.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.