Zielona Góra: Protest po wyroku w sprawie aborcji. "Moje ciało, mój wybór" (ZDJĘCIA)

25 październik 2020
Zielona Góra: Protest po wyroku w sprawie aborcji. "Moje ciało, mój wybór" Redakcja

W niedzielę w wielu miastach w Polsce odbyły się demonstracje przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Również w Zielonej Górze odbył się protest zorganizowany przez Instytut Równości. 

W niedzielę, 25 października, o godzinie 18 przed Konkatedrą św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze rozpoczęła się demonstracja zorganizowana przez Instytut Równości. Pokojowy, ale stanowczy protest odbywał się przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z Konstytucją. 

Uczestnicy protestu przeszli spod Konkatedry św. Jadwigi Śląskiej pod Kurię Diecezjalną w Zielonej Górze. Przed wejściem do kurii złożone zostały wieszaki na ubrania, znicze oraz transparenty z napisami: "Moje ciało, mój wybór", "Piekło kobiet", "Mam więcej lat niż praw", "Polska piekłem kobiet" czy też "Martwa dziecka nie urodzę". 

Demonstracja zabezpieczana była przez policjantów, nie doszło do żadnych poważnych incydentów a sam protest był pokojowy. 

Kolejny protest w poniedziałek

W poniedziałek, 26 października, o godzinie 16:30 odbędzie się protest samochodowy pn. "Ostra jazda". - Pseudo Trybunał pseudowyrokiem wprowadził praktycznie całkowity zakaz aborcji. Społeczeństwo jest temu przeciwne, mieszkańcy Zielonej Góry też. My mieszkanki i mieszkańcy Zielonej Góry zaprotestujemy znów w poniedziałek. Zapraszamy wszystkich na protest samochodowy. - czytamy na stronie wydarzenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.