Tłumy ludzi na nekropoliach. Cmentarz w Zielonej Górze przeżywa oblężenie

30 październik 2020
Autor: 
Cmentarz w Zielonej Górze przeżywa oblężenie Redakcja

Ludzie ruszyli na lubuskie cmentarze. Wszystko przez decyzję premiera o ich zamknięciu na okres Wszystkich Świętych. Wokół nekropoli szybko stworzyły się duże korki. NewsLubuski.pl odwiedził cmentarz w Zielonej Górze.

W piątek, 30 października, premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia w walce z koronawirusem. Najważniejszym z nich była decyzja o zamknięciu cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada.

Tuż po decyzji wszystkie nekropolie w regionie szybko zaczęły przeżywać prawdziwe oblężenie. Na cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze są dosłownie tłumy. Parkingi zostały całkowicie zapełnione, a ludziom ciężko minąć się w alejkach. Jak informują czytelnicy, podobnie jest też np. w Świdnicy i Nowogrodzie Bobrzańskim.

Drogi w pobliżu lubuskich cmentarzy są zakorkowane niemalże identycznie jak we Wszystkich Świętych. Ponadto wiele osób gromadzi się na okolicznych przystankach autobusowych.

Przeczytaj też: Kolejne potrącenie w Zielonej Górze. Ranny mężczyzna jest nieprzytomny

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.