Pogrzeb praw kobiet w Zielonej Górze. Żałobny orszak przeszedł ulicami miasta (ZDJĘCIA, RELACJA LIVE)

31 październik 2020
Autor: 
Pogrzeb praw kobiet w Zielonej Górze Redakcja

Upiorny orszak żałobny przeszedł ulicami Zielonej Góry. Setki osób protestowało w ten sposób w sprawie aborcji. Trumna symbolizująca prawa kobiet stanęła przed wejściem na miejski cmentarz.

Dziś, w sobotę 31 października, w Zielonej Górze odbył się kolejny protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Instytut Równości zorganizował "upiorny pogrzeb w stylu Halloween".

Manifestanci zebrali się na placu przed Filharmonią Zielonogórską. Następnie orszak żałobny przeszedł przez deptak i ulicę Wrocławską. Punktem docelowym był cmentarz komunalny. To właśnie tam stanęła trumna oraz znicze, które zabrali ze sobą uczestnicy protestu.

Jak zawsze nie zabrakło transparentów. Prócz sztandarowych haseł "Wypie***ć" i "Je***ć PiS" można było zauważyć m.in.: "Odebraliście nam godność, odbierzemy wam spokój", "Trzeba było nas nie wkur***ć" czy "Polski rząd to nie ciąża, można go usunąć".

Relacja live: "Upiorny pogrzeb praw kobiet w Zielonej Górze"

Przeczytaj też: Rząd zamyka cmentarze. ZGK odkupi od sprzedawców chryzantemy

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.