Policjanci pokonali koronawirusa i oddali osocze potrzebującym! Ty też możesz pomóc!

20 listopad 2020
(1 głos)
Policjanci pokonali koronawirusa i oddali osocze potrzebującym! Lubuska Policja

Czterech policjantów Wydziału Prewencji wschowskiej jednostki policji odwiedziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Funkcjonariusze przeszli Covid-19 i postanowili oddać swoje osocze. Wszystko po to, aby pomóc innym osobom zmagającym się z koronawirusem.

Kilku policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie pokonało już koronawirusa. Mają oni świadomość, że w dobie pandemii na osocze ozdrowieńców jest bardzo duże zapotrzebowanie. Dlatego też, bez żadnego zastanowienia, zdecydowali się podzielić swoim osoczem z najbardziej potrzebującymi. Sam proces oddawania osocza nie jest bolący ani skomplikowany. Dlatego też policjanci ze sporym zapałem podeszli do tematu.

W czwartek, 19 listopada, sierżant sztabowy Łukasz Szeląg, starszy posterunkowy Tomasz Szufilta, posterunkowy Piotr Brychcy i posterunkowy Paweł Widera odwiedzili Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. W swoim szlachetnym działaniu kierowali się słowami roty ślubowania „służyć wiernie Narodowi”.

To była pierwsza tego typu wizyta policjantów ze Wschowy w zielonogórskim centrum. Jednak inicjator akcji sierżant sztabowy Łukasz Szeląg zapowiada już kolejne wizyty w możliwie jak najszybszym terminie.

Gdzie się zgłosić, by oddać osocze?

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, 
tel.: 609 466 944
Telefon czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 14:00

Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim
 tel.: 577 258 250
Telefon czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 14:00

Źródło: komisarz Maja Piwowarska, Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.