Kolejne partie sprzętu docierają do szpitala tymczasowego w Zielonej Górze!

24 listopad 2020
Kolejne partie sprzętu docierają do szpitala tymczasowego w Zielonej Górze! Fot. mw/lubuskie.uw.gov.pl

Do szpitala tymczasowego w Zielonej Górze docierają kolejne partie sprzętu medycznego. Placówka ma zacząć funkcjonować od 7 grudnia.

- Firma, z którą podpisaliśmy umowę na wyposażenie szpitala w sprzęt medyczny realizuje dostawy zgodnie z planem. Do szpitala docierają różne elementy nowoczesnego wyposażenia. Kończymy kompletowanie łóżek szpitalnych, mamy nowoczesny aparat USG, a dzisiaj dostarczono również bardzo innowacyjny sprzęt, czyli analizator parametrów krytycznych, który pozwala na analizę próbki krwi pacjenta pod kątem 19 kluczowych parametrów w ramach gazometrii. – mówił wojewoda w czasie konferencji prasowej.

Analizator parametrów krytycznych jest przeznaczony do badań przy łóżku pacjenta, w trudnych warunkach klinicznych, np. na oddziałach SOR. Jego użycie pozwala na szybkie uzyskanie wyników na podstawie bardzo małej próbki krwi. To niezwykle istotny element w czasie podejmowania krytycznych decyzji diagnostycznych.

W tymczasowym szpitalu znajduje się już m.in.: 50 sztuk łóżek szpitalnych, 4 sztuki aparatów do leczenia nerkozastępczego z osprzętem jednorazowym oraz USG Hitachi Aloka Arieta 50.

- To będzie najnowocześniejszy szpital tymczasowy w naszym kraju i myślę, że to istotne pod względem atrakcyjności zatrudnienia w takim miejscu. Bardzo proszę by osoby chętne zgłaszały się bezpośrednio do Wojewody Lubuskiego lub do zarządu szpitala tymczasowego, tak aby skutecznie skompletować zespół medyczny – zaapelowała dyrektor Bożena Chudak.

Źródło: lubuskie.uw.gov.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.