W tym roku bez kolędy w Lubuskiem. Księża nie zawitają do domów. "Wiernych zapraszamy do kościołów"

27 listopad 2020
Autor: 
W tym roku bez kolędy w Lubuskiem

Diecezja zielonogórsko-gorzowska rezygnuje z tradycyjnej kolędy, czyli odwiedzin duszpasterza w domach. Wszystko z powodu obecnej sytuacji epidemicznej. Księża zapraszają jednak do kościołów.

To już pewne. W województwie lubuskim nie będzie kolędy 2020/2021. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze rezygnuje z corocznych odwiedzin duszpasterskich. Normalnie wizyty rozpoczynałyby się w okresie świątecznym i kończyły najpóźniej 2 lutego.

- Wierni zostaną zaproszeni na spotkanie kolędowe przy żłóbku po wieczornej Mszy św. Spotkanie to odbędzie się w kościele, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, a parafianie wezmą w nim udział w mniejszych grupach - podaje ks. Andrzej Sapieha, rzecznik diecezji.

Spotkania zostaną podzielone na poszczególne rejony parafii lub ulice. W ich trakcie wierni będą śpiewać kolędy oraz słuchać Ewangelii. Nie zabraknie też modlitwy powszechnej czy błogosławieństwa wiernych. - Uczestnicy będą zachęceni, by po powrocie do domu zebrać się w gronie rodzinnym na modlitwę i pokropić mieszkanie wodą święconą - dodaje ks. Sapieha.

Odwiedziny księdza w szczególnych przypadkach

Mimo wszystko wizyty będą możliwe, lecz tylko w niektórych przypadkach. - Proboszcz może zaproponować parafianom, że w szczególnych przypadkach, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania, czy odwiedziny osoby chorej, istnieje możliwość indywidualnej wizyty na wyraźne zaproszenie przez wiernych - informuje diecezja zielonogórsko-gorzowska.

Przeczytaj też: Brutalne morderstwo pod Gorzowem. Syn zabił rodziców. Mieli 62 i 69 lat

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.