Południowa obwodnica Zielonej Góry. Jest zgoda wojewody!

30 listopad 2020
Południowa obwodnica Zielonej Góry. Jest zgoda wojewody! LUW

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak w trybie specustawy drogowej podpisał decyzję zezwalającą na realizację obwodnicy Zielonej Góry.

- To kolejna dobra informacja dla mieszkańców naszego województwa. Decyzja o inwestycji jest istotna dla rozwoju miasta Zielonej Góry. Prezydent Janusz Kubicki z wnioskiem wystąpił już w maju. Cały proces przygotowania decyzji, analiza inwestycji wymagał czasu. Potrzebne były również uzgodnienia z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, czy z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym – mówił wojewoda Władysław Dajczak.

Południowa obwodnica ma za zadanie m.in. odciążyć obwodnicę północną. To inwestycja ważna również z punktu widzenia mieszkańców osiedli, które są zlokalizowane wokół Zielonej Góry.

- Wiele lat zabiegaliśmy o to by ta inwestycja mogła powstać. Wydaje się, że jest ona czymś, co rozwiąże problem, który wybrzmiewa już od wielu lat. Mieszkańcy nie tylko miasta, ale i przyłączonych terenów oczekują od nas byśmy wyprowadzili cały tranzyt z miasta – mówił prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Inwestycja zlokalizowana została na obszarze gminy Świdnica i miasta Zielonej Góry. Początek projektowanego odcinka południowej obwodnicy miasta przewidziano na skrzyżowaniu istniejącej drogi krajowej DK27 z drogą wojewódzką DW282, które zostanie przebudowane na skrzyżowanie typu rondo.

Koniec obwodnicy został przewidziany w okolicach powstającego ronda Racula. Długość całego odcinka obwodnicy wynosi 12,74 km. W ramach inwestycji przewidziane jest również wykonanie dwóch skrzyżowań typu rondo na drogach, które projektowana obwodnica przecina.

Źródło: LUW

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.