Wielopoziomowy parking przy szpitalu w Zielonej Górze. Wybierz jego elewację (WIZUALIZACJE)

04 grudzień 2020
Autor: 
Wielopoziomowy parking przy szpitalu w Zielonej Górze Wizualizacje UM ZG

Wielopoziomowy parking powstanie przy szpitalu w Zielonej Górze. Jak będzie wyglądał? O tym zadecydują mieszkańcy miasta w specjalnej ankiecie. Inwestycja pochłonie ponad 22 miliony złotych.

Decyzja o budowie parkingu przy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze zapadła w maju tego roku. Wówczas marszałek Elżbieta Anna Polak i prezydent miasta Janusz Kubicki podpisali porozumienie, że wspólnie ze szpitalem nie tylko postawią budynek, ale i przebudują ul. Waryńskiego oraz drogi na terenie szpitala.

- Szpital i okolice wprost są zapchane przez samochody. To wstyd, że do tej pory nie ma tam porządnego parkingu - mówi włodarz Zielonej Góry.

Co ważne kierowcy chcący zaparkować na nowym parkingu nie będą musieli wjeżdżać na teren szpitala.

Ponad 200 miejsc parkingowych

Nowy budynek będzie konstrukcją otwartą (ażurowa i bez pełnych ścian), a jego maksymalna wysokość wyniesie około 13 metrów. Nietypowym rozwiązaniem w mieście ma być zamontowanie na ścianach pionowych paneli fotowoltaicznych, które będą stanowiły część elewacji. Cała inwestycja pochłonie około 22,5 mln złotych.

- Mamy dwa warianty obiektu, w zależności od wysokości. Jest przeznaczony dla samochodów osobowych z odpowiednią ilością miejsc dla niepełnosprawnych oraz sześcioma miejscami do ładowania samochodów elektrycznych. W sumie, w czterokondygnacyjnym obiekcie mogą być 203 miejsca parkingowe, gdy dodamy jedną kondygnację, ich liczba wzrośnie do 255 - informuje Paweł Stankiewicz z APS Biuro Projektów Budowlanych.

Wybierz elewację obiektu

Na stronie miasta uruchomiono specjalną ankietę, w której mieszkańcy mogą wybrać wariant elewacji budynku. Głosowanie trwa do 18 grudnia. >> Zagłosuj tutaj <<

Przeczytaj też: Detektory czadu trafiły do karetek w Nowej Soli. To pomysł ratowników medycznych (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.