Wzorowy korytarz życia na trasie S3. Służby pędziły do wypadku koło Sulechowa (FILM)

11 grudzień 2020
Autor: 
Wzorowy korytarz życia na trasie S3. Służby pędziły do wypadku Fot. KM PSP Zielona Góra

To było perfekcyjne zachowanie uczestników ruchu. Na trasie S3 koło Sulechowa doszło do wypadku drogowego. Kierowcy utworzyli podręcznikowy korytarz życia, co znacznie ułatwiło służbom ratowniczym dojazd do miejsca zdarzenia.

W piątkowe popołudnie, 11 grudnia, na trasie S3 na wysokości Mozowa doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 19-letnia kobieta. Nastolatka była uwięziona w jednym z pojazdów.

W przypadku takich zdarzeń czas zawsze odgrywa najważniejszą rolę. Niestety na drogach w całej Polsce wielokrotnie zdarzało się, że kierowcy nie tylko nie ustępowali miejsca służbom ratowniczym, ale wręcz uniemożliwiali im przejazd, zawracając i jadąc pod prąd.

Tym razem sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Starszy kapitan Arkadiusz Kaniak z Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze uwiecznił wzorowy korytarz życia. Dzięki temu zastęp mógł sprawnie i bez przeszkód dojechać na miejsce wypadku.

Publikacja filmu pokazującego właściwe zachowanie uczestników ruchu drogowego jest jak najbardziej pozytywna. Bardzo często inni kierowcy naśladują postawę pozostałych. Jeśli jeden zjedzie do krawędzi jezdni to zaraz drugi robi dokładnie to samo.

Materiał: st. kpt. Arkadiusz Kaniak - KM PSP Zielona Góra

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek pod Sulechowem. Osobówka uderzyła w drzewa. Nie żyje kierowca (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.