Numer na wagę życia

18 lipiec 2016
(2 głosów)
Autor: 
Pixabay

Pomimo kuszących ofert zagranicznych kurortów wielu z nas chętnie wypoczywa nad Bałtykiem. Ciesz się błogimi wakacjami i bądź przede wszystkim bezpieczny.

Uspokajający szum morskich fal, piasek pod stopami, romantyczne zachody słońca, świeża ryba w ulubionej smażalni...Wakacje nad naszym wybrzeżem mogą być cudowne ale zdarzają się niebezpieczne i zagrażające zdrowiu i życiu sytuacje. Dla naszego bezpieczeństwa powstał już kilka lat temu Zintegrowany System Ratownictwa - najprościej mówiąc system, który ratuje życie. Jego głównym celem było usprawnienie komunikacji między ratownikami, centralami i poszkodowanymi. Wszystko po to by w niebezpiecznej sytuacji znacznie skrócić czas dotarcia do zagrożonej osoby. System działa cały rok przez całą dobę.

Nad polskim morzem funkcjonuje numer ratunkowy 601 100 100, który warto zapisać w telefonie przed wyjazdem na wczasy. Jeśli zauważysz niebezpieczną sytuację nie wahaj się wybrać ten numer.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.