PKS Zielona Góra zawiesza wszystkie kursy na święta. Jak inni przewoźnicy?

17 grudzień 2020
Autor: 
PKS Zielona Góra zawiesza wszystkie kursy na święta Redakcja

PKS Zielona Góra zawiesza wszystkie kursy na okres świąteczny, dlatego lepiej zaplanować podróż wcześniej. A jak sytuacja wygląda u innych przewoźników?

Na stronie zielonogórskiego PKS widnieje już specjalny komunikat. - W dniach od 24 do 27 grudnia 2020 r. włącznie komunikacja autobusowa nie będzie prowadzona - czytamy.

Dlaczego przedsiębiorstwo całkowicie zawiesiło kursy? Przede wszystkim z uwagi na pandemię koronawirusa, która wpływa na małą liczbą pasażerów. To z kolei przekłada się na to, że niektóre połączenia nie są opłacalne.

Świąteczny rozkład jazdy u innych przewoźników

Mimo wszystko niektórzy mieszkańcy będą mogli skorzystać z komunikacji autobusowej na ostatnią chwilę. Umożliwia to m.in. Zielonogórska Komunikacja Powiatowa, która w Wigilię będzie kursowała krócej.

Jak czytamy w komunikacie spółki, ostatni kurs z Zielonej Góry do Świdnicy wyruszy o godzinie 15:35, natomiast z Milska do Zielonej Góry o 15:10. Podobnie z połączeniem Zielona Góra - Drzonów, które odjedzie o 15:20. Dodatkowo przewoźnik przypomina, że nie będą obsługiwane kursy szkolne z oznaczeniem "S".

Drugim z przewoźników jest żarski Feniks V. W Wigilię zawieszone zostaną następujące kursy:

  • 05:26 Gozdnica - Żagań
  • 05:30 Łęknica - Żary
  • 07:50 Gozdnica - Żagań
  • 11:45 Lubsko - Zielona Góra
  • 12:03 Żagań - Żary
  • 15:40 Żagań - Gozdnica
  • 16:40 Żary - Łęknica
  • 17:30 Zielona Góra - Lubsko

Dodatkowo 25 grudnia nie będzie prowadzona żadna komunikacja, natomiast w dniach 26 i 27 grudnia nie będzie prowadzona komunikacja międzymiastowa. Ponadto w dniach 23,24 i 28-30 grudnia zawieszony zostaje kurs z Żar do Lubska o 14:50.

Przeczytaj też: Chowane słupki zablokują wjazd na deptak w Zielonej Górze. Gdzie staną?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.