Strażacy z OSP Trzebiechów mają szlachetne serca. Wspomogli potrzebującą rodzinę (ZDJĘCIA)

19 grudzień 2020
Autor: 
Strażacy z Trzebiechowa maja szlachetne serca Fot. OSP Trzebiechów

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiechowie koło Sulechowa przygotowali świąteczną paczkę dla potrzebującej rodziny. Wszystko w ramach corocznej akcji.

Strażacy z Trzebiechowa rokrocznie organizują akcję Świąteczna Paczka. To piękna i szczytna idea, ponieważ oznacza pomoc i nadzieję dla potrzebujących. W tym roku ochotnicy wsparli rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem.

- Druhna Klaudia zaproponowała jedną z rodzin. Decyzja zapadła w mig. W 15 minut zrobiliśmy zrzutkę i zebraliśmy pokaźną kwotę, dzięki czemu paczek było sporo - mówi Paweł Urbański, naczelnik OSP Trzebiechów.

Rodzina przede wszystkim potrzebowała paczek z żywnością. Tych wypełnionych po brzegi udało się uzyskać aż dziewięć. Dodatkowo strażacy pozyskali wiązkę drewna z tartaku oraz wykonali świąteczną paczkę z zabawkami i słodyczami.

- Wiemy, że dla wybranej rodziny jest to tylko kropla w morzu potrzeb, ale chociaż w ten świąteczny czas możemy trochę pomóc - wspólnie podkreślają ochotnicy.

Przeczytaj też: Kolejki karetek przed szpitalem w Zielonej Górze. Brakuje miejsc na SOR i oddziałach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.