Wigilia na służbie. Jak wyglądają święta u lubuskich strażaków? (ZDJĘCIA)

24 grudzień 2020
Autor: 
Wigilia na służbie. Jak wyglądają święta u lubuskich strażaków? Fot. JRG Żary, JRG Międzyrzecz

Mimo Świąt Bożego Narodzenia są na służbie i w ciągłej gotowości do akcji. W jednostce wspólnie zasiadają do wigilijnego stołu. Nie brakuje też życzeń i łamania opłatków. Jak wyglądają święta u lubuskich strażaków?

Choinka, życzenia i wspólna wieczerza. Tak wyglądają wigilijne wieczory u strażaków z lubuskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Funkcjonariusze mają w strażnicy swój drugi dom, dlatego każdy przynosi na służbę wybraną potrawę. Zasiadając do stołu, wszyscy mają nadzieję, że alarm nie przerwie im zbyt szybko wspólnego świętowania.

Mundurowi wspólnie starają się zadbać o dobry nastrój. W każdej jednostce jest choinka. Ponadto nie brakuje w nich świątecznych figurek czy lampek.

W Wigilię służbę pełnią zmiany służbowe w blisko 10-osobowym składzie. Nie oznacza to jednak, że pozostali strażacy mają zupełnie wolne. Część z nich pełni dyżur domowy i w razie nagłej potrzeby mogą zostać wezwani do działań.

Fot. KM PSP Zielona Góra, JRG Żary, JRG Międzyrzecz

Przeczytaj też: Nowe wozy bojowe dla 8 jednostek OSP w Lubuskiem. Kto otrzyma samochód?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.