200 pielgrzymów w Zielonej Górze. Przed nami ŚDM

19 lipiec 2016
(3 głosów)
Autor:  Monika Suder

W ramach Światowych Dni Młodzieży miasto odwiedzą wierni m.in. z Kuby, Francji, Chorwacji i Włoch. Pielgrzymi z całego świata zjadą się do Zielonej Góry w najbliższą środę.

Zanim pod świebodzińskim pomnikiem Chrystusa Króla odbędą się sobotnie imprezy, w ramach obchodów Światowych Dni Młodzieży, w Zielonej Górze pielgrzymi namalują międzynarodowy mural i odtańczą belgijkę.

- Miasto przygotowało wiele atrakcji dla gości z zagranicy – tłumaczy wiceprezydent Zielonej Góry Wioleta Haręźlak – młodzież otrzyma karty Zgranej Rodziny, będzie mogła bezpłatnie korzystać z zielonogórskich obiektów kulturalnych i sportowych, a w czwartek przygotowaliśmy dla mieszkańców naszego miasta oraz dla gości, uroczystą kolację przy ratuszu – mówiła wiceprezydent.

W piątek wieczorem około godziny 21 na zielonogórskim deptaku odbędzie się wielka plenerowa dyskoteka. A między godziną 20, a 21 młodzież ze stowarzyszenia Młodzi Lokalni zaprasza wszystkich do odtańczenia belgijki.

- W piątek przed dyskoteką chcemy aby nasi goście wraz z mieszkańcami Zielonej Góry odtańczyli belgijkę, prosty skoczny taniec. Będziemy pokazywać uczestnikom jak wykonywać poszczególne kroki i instruować tańczących w dwóch językach: polskim i angielskim. – mówił Aleksander Piskorz ze stowarzyszenia Młodzi Lokalni.

Jak przekonuje rzecznik zielonogórskiej kurii ks. Andrzej Sapieha mamy wiele do zaoferowania wiernym z innych części świata:

- w Międzyrzeczu mamy pierwszych męczenników Polski, a w Świebodzinie największą na świecie figurę Chrystusa Króla. Jesteśmy też ciekawym regionem turystycznym. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych gości. Zapraszamy także mieszkańców do wspólnej zabawy i modlitwy.

Szczegółowy harmonogram:

20 lipca

 • Przyjazd młodzieży do Zielonej Góry

21 lipca 

 • godz. 10.00 malowanie muralu upamiętniającego ŚDM 2016
 • godz. 17.30 koncert zespołu Gospel Rain oraz Natalii Niemen i Mate’O (scena przy ratuszu)
 • ok. godz. 19.00 Międzynarodowy Marsz dla Życia – (z ratusza do parafii Najświętszego Zbawiciela)
 • ok. godz. 19.30 Eucharystia z uczestnikami ŚDM – (par. pw. Najświętszego Zbawiciela)

22 lipca

 • od godz. 10.00 do godz. 14.00 „Gry terenowe” czyli aktywne zwiedzanie miasta z harcerzami – (start Plac Westerplatte)
 • godz. 19.00 Prezentacja gości ŚDM poprowadzi Kabaret Nowaki (scena przy ratuszu)
 • ok. godz. 20.15 wspólna kolacja
 • ok godz. 20.50 Wspólne odtańczenie belgijki - stowarzyszenie Młodzi Lokalni
 • ok. 21.00 Dyskoteka (scena przy ratuszu)

23 lipca

 • godz. 16.00 spotkanie młodzieży ŚDM z młodzieżą naszej diecezji (Świebodzin)

24 lipca

 • pobyt młodzieży ŚDM w parafiach
 • od godz. 11.00 do godz. 16.00 Dobre, smaczne, bo lubuskie (kulinarny pejzaż regionu – Muzeum Etnograficzne Ochla)

25 lipca – wyjazd młodzieży ŚDM do Krakowa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.