Lubuskie: Zmiany kadrowe w policji

06 styczeń 2021
Lubuskie: Zmiany kadrowe w policji Redakcja/Archiwum

Z początkiem 2021 roku w niektórych komendach powiatowych policji doszło do zmian kadrowych. Zmienił się komendant policji w Żaganiu oraz we Wschowie.

W poniedziałek, 4 stycznia, Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu - młodszy inspektor Jacek Banc, po 30 latach służby pożegnał się z policyjnym mundurem i odszedł na zasłużoną emeryturę. Młodszy inspektor Jacek Banc służbę w policji rozpoczął 1 września 1991 roku jako aplikant w Komendzie Rejonowej Policji w Ostródzie.

Od 1999 roku swoją karierę zawodową kontynuował w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie, gdzie od 2011 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Z żagańską jednostką związał się od 2018 roku, gdzie początkowo pełnił obowiązki I zastępcy komendanta, a w roku 2019 został Komendantem Powiatowym Policji w Żaganiu.

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski powierzył obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu młodszemu inspektorowi Markowi Halocie.

We wtorek, 5 stycznia, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Jarosław Pasterski powierzył kierownictwo wschowską jednostką policji nadkomisarzowi Tomaszowi Szudzie, który dotąd był Komendantem Komisariatu Policji w Sulechowie. Nadkomisarz Tomasz Szuda karierę w szeregach policji rozpoczął w 2002 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. Od 2003 roku związany ze wschowską jednostką policji w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym Komisariatu Policji w Sławie.

Po dwóch latach podjął zadania Wydziału Kryminalnego w pierwszej kolejności w Komisariacie Policji w Sławie, następnie w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie. W 2010 roku relacjonował pracę wschowskiej Policji zajmując stanowisko Oficera Prasowego. W 2013 roku awansował na stanowisko Naczelnika Prewencji KPP Wschowa, gdzie przez następne cztery lata szkolił młodą kadrę i dowodził zespołami: dzielnicowych, ruchu drogowego, dyżurnymi. Kierował również pracami zespołów wykroczeń, nieletnich.

Zdobyty wachlarz wiedzy, umiejętności, doświadczenia i zarządzania zespołami ludzi przyczynił się do kolejnego awansu na stanowisko Naczelnika Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. W 2018 roku objął stanowisko w pierwszej kolejności Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Sulechowie, gdzie po niespełna półtora roku objął pierwsze kierownictwo.

Źródło: Lubuska Policja

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.