Nowosolanin uratował życie psu (FILM)

21 lipiec 2016
(1 głos)
Urząd Miasta Nowa Sól

Bestialsko przyczepiona do drzewa dwuletnia suczka została juz przebadana przez lekarza weterynarii. Pierwszej pomocy udzielono jej w przychodni dla zwierząt Alfa-Lek w Nowej Soli.

Wczoraj w godzinach południowych mieszkaniec Nowej Soli podczas spaceru w lesie przy ul. Starostawskiej zauważył przypiętego do drzewa za obrożę psa. Natychmiast powiadomił policja, a ta straż miejską, która natychmiast przyjechała na miejsce.

Pies został przewieziony do przychodni dla zwierząt Alfa-Lek w Nowej Soli, gdzie została jej udzielona pierwsza pomoc.

- Sunia była w dość dobrej kondycji zdrowotnej - informuje Ewa Batko, rzecznik Urzędu Miasta Nowa Sól - Była natomiast odwodniona. Po podaniu jej preparatów nawadniających została otoczona opieką naszych wolontariuszy z Nowosolskich Adopcji Zwierząt, którzy przewieźli zwierzaka do domu tymczasowego.

Nowosolska policja prowadzi śledztwo, a Strażnicy Miejscy będą występowali w charakterze oskarżyciela posiłkowego, żądając kary bezwzględnego pozbawienia wolności ze względu na drastyczność zdarzenia. Na profilu FB Urzędu Nowa Sól został umieszczony post z prośba o pomoc w identyfikacji psa.

- Bardzo Państwu dziękujemy za wszystkie sugestie i pomoc w typowaniu sprawcy - dodaje Ewa Batko - Sprawa jest w toku. Dzięki Państwu, mamy już pewien trop. Jesteśmy dobrej myśli, że sprawca tego bestialskiego czynu zostanie ustalony i poniesie zasłużoną karę.

Jeśli rozpoznajecie psa, zadzwońcie pod któryś z tych numerów: Edyta: 503 777 829, Ela: 501 220 713, Magda: 887 920 267, Karolina: 796 332 813, Michał: 605 901 653, Danusia: 696 398 921

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.