Rząd przedłuża obostrzenia! Od 17 stycznia wraca nauczanie stacjonarne w klasach I-III szkół podstawowych!

11 styczeń 2021
Rząd przedłuża obostrzenia! Od 17 stycznia wraca nauczanie stacjonarne w klasach I-III szkół podstawowych! Adam Guz/KPRM

Rząd postanowił przedłużyć obostrzenia związane z pandemią. Stoki i galerie handlowe pozostają zamknięte, jednak dzieci z klas I-II szkół podstawowych powrócą do nauki stacjonarnej! 

Mimo wprowadzenia programu szczepień sytuacja związana z pandemią nie ulega znaczącej poprawie. Dziennie w Polsce notuje się od kilku do kilkunastu tysięcy zakażeń. - Sytuacja w Polsce w ostatnim czasie wygląda stabilnie. Nie mamy żadnego drastycznego skoku zachorowań, nie mamy dynamicznego wzrostu zgonów czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów i łóżek waha się poniżej 50 proc. - mówił podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Nauczanie stacjonarne w klasach I-III szkół podstawowych

Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych, doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3. - mówił Niedzielski. Decyzja ta została podyktowana negatywnymi skutkami nauki zdalnej wśród tak młodych dzieci. - Szkody z nieprzebywania uczniów z klas 1-3 w grupie rówieśniczej, nie równoważą w naszej ocenie ryzyka pandemii. - mówił Minister Zdrowia.

Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone

Wszystkie obostrzenia zostają przedłużone do końca stycznia. Zamknięte pozostają stoki, hotele oraz galerie handlowe. Restauracje mogą wydawać posiłki tylko na wynos lub w dowozie. Imprezy i spotkania organizowane w domach dla maksymalnie 5 osób. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.