Akcja zima w gminie Maszewo. Strażacy z OSP odśnieżają drogi (ZDJĘCIA)

12 styczeń 2021
Autor: 
Gmina Maszewo: Strażacy z OSP odśnieżają drogi Fot. OSP Gmina Maszewo

Tej zimy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomicku nie powinni narzekać na brak pracy. Chyba że... zabraknie śniegu. Gmina powierzyła im odśnieżanie lokalnych dróg.

We wtorek, 12 stycznia, od wczesnych godzin porannych na terenie województwa lubuskiego występują opady śniegu. Na drogi krajowe i wojewódzkie wyjechały pługopiaskarki. Podobnie w gminie Maszewo koło Krosna Odrzańskiego, jednak lokalne trasy odśnieża tam zupełnie inny pojazd - wóz strażacki.

Do akcji odśnieżania gminnych dróg przystąpili strażacy z OSP Radomicko. Wyposażeni w pług przez 7 godzin oczyścili z zalegającego śniegu około 70 kilometrów tras.

Ochotnicy zapewniają, że radzą sobie z tym zadaniem sprawnie i profesjonalnie, a mieszkańcy nie będą długo czekali na odśnieżanie. - Jeżeli będzie taka potrzeba, w kolejnych dniach strażacy również wyjadą na teren gminy. Nam zima nie jest straszna - podkreślają druhowie.

Przeczytaj też: Pijany kierowca spowodował kolizję w Krośnie Odrzańskim. Później znów wyjechał na drogę

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.