Zatańczyli poloneza pod figurą Chrystusa (ZDJĘCIA)

21 lipiec 2016
(0 głosów)
Anna Warchoł

Osiemdziesięciu pielgrzymów przebywających na Światowych Dniach Młodzieży w Świebodzinie uczyło się reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego, poloneza.

W Świebodzinie przebywają pielgrzymi z Niemiec. Główne uroczystości u stóp figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata odbywają się w sobotę, jednak już dziś młodzi organizują sobie wolny czas.

Poranek rozpoczęli od nauki poloneza, który oficjalnie przedstawią w sobotę na centralnych uroczystościach.

- Tańczyłam poloneza w parze z dziewczyną z Niemiec - mówi Julia - nie znam niemieckiego, ale w tańcu to nie ma znaczenia. Udało mi się porozumieć i wspólnie zatańczyć.

- Wspólny taniec jest ciekawy i integruje. - wtrąca Oskar - Niemcy są przyjaźni, mili oraz pozytywnie nastawieni.

Pielgrzymi podkreślają, że biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży, ponieważ chcą poznać nowych ludzi, wyrazić swoją wiarę i pokazać, że wiara to nie jest sztywne modlenie się, a przede wszystkim zabawa i normalne życie.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.