Spóźnił się na służbę, bo ratował człowieka

22 sierpień 2016
(0 głosów)

Choć jego służba jeszcze się nie rozpoczęła nie mógł nie zareagować i przejechać obojętnie. Policjant zauważył dym wydobywający się z okna mieszkania, poinformował służby, a sam ewakuował mieszkańców i z policjantami ze Świebodzina wyniósł 50-letniego mężczyznę z płonącego mieszkania.

St. post. Mateusz Maksimczyk jest w służbie od 1,5 roku. Od początku służby pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Jest mieszkańcem Świebodzina. Policjant miał rozpocząć swoją służbę o godzinie 6 w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. O godz. 5 rano, jadąc do pracy, zauważył wydobywaj ący się dym z jednego z mieszkań w Świebodzinie. Policjant natychmiast zareagował, zatrzymał się i wszedł do budynku. Kiedy zauważył ogień wydobywający się z mieszkania, poinformował dyżurnego KPP w Świebodzinie, który skierował na miejsce straż pożarną i patrol Policji.

St. post. Mateusz Maksimczyk, nie czekając na przybycie służb, przystąpił do ewakuacji osób przebywających w budynku. Ewakuacja była utrudniona bo większość mieszkających tam osób jeszcze spa ło. Mateusz nie wahał się ani chwili. Po wyważeniu drzwi do płonącego mieszkania, wszedł do jego wnętrza. Dzielnego policjanta wspierali stra żacy i świebodzińscy policjanci. W środku przebywał 50-letni mężczyzna. Nie można było z nim nawiązać kontaktu, był zamroczony, miał trudności z samodzielnym utrzymaniem równowagi i chodzeniem. Policjanci wynieśli mężczyznę na zewnątrz. 50-latek trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu międzyrzeckiego policjanta, oraz wsparciu mundurowych ze Świebodzina nie doszło do tragedii.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.