Do mieszkańców trafią listy z ZUS

23 sierpień 2016
(0 głosów)
Autor: 

ZUS zakończył wysyłkę informacji o kontach ubezpieczonych. Do końca sierpnia Lubuszanie dowiedzą się ile pieniędzy udało im się zgromadzić na zusowskim koncie, czyli jaką będę mieli emeryturę.

W tym roku po raz pierwszy Zakład nie wysyłał informacji do ubezpieczonych posiadających profil na Platformie Usług Elektronicznych. Dla nich dane zostały udostępnione w formie elektronicznej. – mówi Agata Muchowska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego.

Ostatnie listy wyszły z ZUSu 18 sierpnia, więc do końca miesiąca wszystkie powinny trafić do adresatów. W tym roku wysłano 18 694 466 kopert. Jak podaje Agata Muchowska w tegorocznej informacji o stanie konta ubezpieczonego było kilka nowości m.in.: się dane o:

-ogólnej wartości kwot zewidencjonowanych na koncie, na które składają się zwaloryzowane składki na ubezpieczenie emerytalne, zwaloryzowany kapitał początkowy oraz składki na ubezpieczenie emerytalne za 2015 r. w wysokości nominalnej,

-ogólnej wartości kwot zewidencjonowanych na koncie i subkoncie łącznie (jeżeli ubezpieczony posiada subkonto),

hipotetycznej emeryturze obliczonej na podstawie ogólnej wartości kwot zewidencjonowanych na koncie i subkoncie łącznie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.