Bezrobotni dostaną 23 tysiące złotych

25 sierpień 2016
(1 głos)
Autor: 

180 osób będzie miało szansę na uzyskanie bezzwrotnej dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Już za kilka miesięcy rozstrzygnięte zostaną konkursy, w których na otwarcie własnej firmy będzie 23 tysiące złotych. Powstaną także Kluby Integracji Społecznej.

Za kilka dni Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ogłosi konkursy dla podmiotów, które będą realizowały zadania dotyczące wsparcia osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie.

- Konkursy będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 z przeznaczeniem na wsparcie samozatrudnienia, programy aktywnej integracji społecznej oraz usługi społeczne. W ramach samozatrudnienia dotacje na otwarcie działalności gospodarczej otrzyma minimum 180 osób. Wyłonimy dziewięć firm, z których każda przyzna po 20 dotacji na otwarcie własnej firmy. Beneficjenci dostaną wsparcie nie tylko finansowe, ale także w postaci kursu przygotowującego oraz indywidualnego doradztwa. – mówił Marek Kamiński dyrektor departamentu EFS Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.

O 23 tysiące złotych będą mogły się starać osoby długotrwale bezrobotne, po pięćdziesiątym roku życia, kobiety oraz osoby niepełnosprawne.

Dodatkowa istnieje możliwość uzyskania funduszy na pokrycie składek ZUS, które będą realizowane przez pierwsze sześć miesięcy prowadzenia działalności. Dotacja jest bezzwrotna, ale warunkiem jest, aby po jej otrzymaniu prowadzić działalność przez co najmniej rok.

- Ogłosimy także trzy konkursy w ramach osi priorytetowej siódmej, czyli dotyczącej działań na rzecz osób wykluczonych społecznie. - mówił Kamiński.

Te firmy, które wygrają konkurs będą mogły prowadzić usługi społeczne na rzecz osób wykluczonych społecznie lub dostać wsparcie na tworzenie Klubów integracji Społecznej oraz Centrów Integracji Społecznej.

Konkursy zostaną ogłoszone 30 sierpnia, a wnioski będzie można składać od 30 września do 7 października br. Łączna alokacja, czyli kwota przeznaczona na finansowanie konkursów to 26 mln zł.Wnioski składać mogą organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe oraz przedsiębiorstwa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.