Zefir w porcie. Laguna w trasie.

25 sierpień 2016
(1 głos)
Autor: 

Nie popływamy Zefirem, który zamiast w Krośnie Odrzańskim pływa we Frankfurcie. Jednak na miłośników podróży statkiem czeka winobraniowa gratka na pokładzie Laguny.

Ze względu na niski stan Odry i wiążące się z nim ryzyko uszkodzenia statku Zefir, rejs przepływowy z Eisenhüttenstadt do Krosna Odrzańskiego oraz pozostałe planowe rejsy w Krośnie Odrzańskim zostają zawieszone.

- To problematyczny odcinek Odry . Zefir, mimo że ma zanurzenie tylko na 70 cm nie może wypłynąć w rejs – mówi Monika Tatuśko ze stowarzyszenia Odra dla turystów, organizatora rejsów.

Takich problemów nie ma Laguna, która pływa na odcinku Cigacice-Głogów. Tam Odra jest stabilna i miłośnicy podróży statkiem, mogą bez problemu wybrać się na wycieczkę.

- Przygotowaliśmy także rejsy winobraniowe – dodaje Monia Tatuśko – Laguna wypływać będzie regularnie od 3 września do 11 września z portu w Cigacicach.

Na pierwszych osiem osób każdego winobraniowego rejsu czekać będzie lampka lokalnego wina.

 • Trwa LABORATORIUM REJS

  Trwa LABORATORIUM REJS

  Trwa 5 edycja cyklicznego projektu edukacyjno – artystycznego LABORATORIUM REJS. Statek z dużą dawką kultury i sztuki odwiedza porty w różnych miejscowościach województwa lubuskiego. Przed nami atrakcje w Słubicach i Cigacicach.

 • Johannes Brahms w Cigacicach (ZDJĘCIA)

  Johannes Brahms w Cigacicach (ZDJĘCIA)

  Dziś w porcie Cigacice zacumował pierwszy z hotelowych statków - śródlądowy statek pasażerski MS Johannes Brahms.

 • Sezon wycieczek po Odrze rozpoczęty

  Sezon wycieczek po Odrze rozpoczęty

  Choć pierwsze lubuskie rejsy statkami Laguna i Zefir dopiero od 14 kwietnia to już w tym miesiącu będziemy mogli podziwiać prawie stumetrowe statki hotelowe m.in. z Niemiec i Szwecji, które będą przepływać do Wrocławia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.