Marta Gendera dyrektorem MOS w Gorzowie

29 sierpień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Pierwszego września obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim obejmie Marta Gendera, obecna prezes zielonogórskiego stowarzyszenia Salony.

Marta Gendera wygrała konkurs rozpisany na stanowisko dyrektora MOS przez gorzowski magistrat. Do konkursu zgłosiło się pięć osób. Kandydatura zielonogórzanki okazała się najlepsza.

Jak podaje gorzowski magistrat: „Marta Gendera posiada predyspozycje do pełnienia funkcji dyrektora samorządowej instytucji kultury. Ocenia się, że jest osobą dobrze przygotowaną merytorycznie. Legitymuje się odpowiednią wiedzą na temat funkcjonowania samorządowej instytucji kultury oraz zagadnień, którymi będzie zajmowała się na stanowisku pracy. Ponadto ocenia się, iż cele zawodowe kandydatki, jej predyspozycje osobowościowe oraz umiejętności organizowania pracy zespołu pracowników powodują, że rokuje nadzieje na sprawne realizowanie powierzonych obowiązków.”

Marta Gendera to prezeska zielonogórskiej Fundacji Salony. Gendera jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku historia sztuki. Związana była m.in. z Austriackim Forum Kultury i Goethe Institut w Warszawie oraz Instytutem Polskim w Nowym Jorku, Kunsthaus Graz w Austrii, a także w organizacjach pozarządowych w Berlinie i Grazu. Współpracowała z Galerią Arsenał w Poznaniu, Austriackim Forum Kultury w Warszawie, Instytutem Awangardy w Warszawie i Narodowym Centrum Kultury. Od lat związana z Biurem Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze, z miejskim środowiskiem artystycznym i organizacjami pozarządowymi.

  • 800 przestępstw i 400 fałszywych faktur. Na czele procederu dyrektor firmy transportowej

    800 przestępstw i 400 fałszywych faktur. Na czele procederu dyrektor firmy transportowej

    Jeden z dyrektorów firmy transportowej działającej w Lubuskiem wykorzystał swoją pozycję w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W przestępczym procederze wspomagało go 7 różnych podmiotów. Wszyscy przez cały rok popełnili wspólnie ponad 800 czynów. Sprawa trafiła właśnie do zielonogórskiego sądu.

  • Nowy dyrektor pogotowia

    Nowy dyrektor pogotowia

    W wyniku ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego Konkursu na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej Górze dokumenty złożyło aż 8 osób. Komisja Konkursowa jednomyślnie zdecydowała, że kandydatem na dyrektora zielonogórskiego pogotowia będzie Pan Marcin Mańkowski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.