Kolejny pomnik Chrystusa

30 sierpień 2016
(0 głosów)
Autor: 

W Jaśle, w województwie podkarpackim powstanie 12-metrowy pomnik Chrystusa Króla. Będzie mniejszy od świebodzińskiego pomnika o 2/3, a jego budowa pochłonie 100 tysięcy złotych.

Na drugim końcu Polski świebodziński Chrystus będzie miał swojego mniejszego brata. Budowa figury Chrystusa będzie kosztowała 100 tysięcy złotych, a pieniądze zdobędzie komitet społeczny, który powstał na rzecz budowy pomnika. Miejscy radni pozytywnie zaopiniowali pomysł na budowę monumentu.

Figura będzie wielkości 1/3 świebodzińskiego pomnika. Chrystus Król Wszechświata ma 36 metrów wysokości, a Chrystus w Jaśle ma mieć metrów 12. Jasielska figura stanie na 800 metrowej działce, którą miasto udostępni bezpłatnie. Pomnik ma być miejscem widokowym, z którego będzie widoczna panorama miasta.

Nasze regiony łączyć będzie nie tylko figura Chrystusa, bo zarówno Lubuskie jak i Podkarpackie łączy już wino. My mamy Winobranie, a podkarpackie Dni Wina.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.