Radny walczy o przejście (ZDJĘCIA)

31 sierpień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Mieszkańcy narzekają na brak przejścia na przejeździe kolejowym, a miejski radny deklaruje, że tematu nie odpuści.

Pani Patrycja mieszka przy ul. Malczewskiego w Zielonej Górze i często spaceruje w pobliskim lesie. Teraz spacery stały się niebezpieczne, tym bardziej, że Pani Patrycja do lasu chodzi z dzieckiem. Mieszkanka ul. Malczewskiego liczy, że przejście wróci na swoje miejsce.

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Zielonej Górze Radny Marcin Pabierowski zwrócił się do władz miasta o oficjalną odpowiedź w sprawie zamkniętego przejścia.

Jakiś czas temu przejście przez tory w lesie przy os. Zacisze zostało zamknięte. W tym miejscu mieszkańcy przechodzą od strony osiedla Leśnego i jak zaznacza Pobierowski decyzja o zamknięciu przejścia jest absurdalna.

-Przejście zostało zamknięte ze względu na to, że nie ma tam miejscowego planu zagospodarowania terenu, co wymusiło zamknięcie przejścia w tym miejscu wskutek zmian przepisów PKP. Plany nie są uchwalone na Zaciszu i os. Leśnym od lat a prawo nie działa wstecz. Należy zabezpieczyć te przejścia w wymaganie przepisami sygnalizatory i znaki pionowe, co gwarantowałby bezpieczne przejście w tym miejscu. Zabezpieczyłem jako radny środki na projekt wykonania przejścia od ulicy ananasowej i stworzenie tego przejścia jest możliwe. Oczekuję oficjalnej informacji ze strony miasta co zamierza zrobić w tej sprawie – mówił radny Platformy Obywatelskiej - Marcin Pabierowski.

Do sprawy będziemy wracać.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.