Czas do szkoły (ZDJĘCIA)

01 wrzesień 2016
(1 głos)
Autor: 

W całej Polsce uczniowie rozpoczęli dziś uroczyście rok szkolny 2016/2017. Apele, białe bluzki, nowi koledzy i koleżanki z klasy tak mija 1 września.

Pierwszy dzwonek zabrzmi w szkołach 2 września i rozpoczną się lekcje. Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej w całym kraju we wszystkich typach szkół podejmie naukę ok. 4 626 tys. dzieci i młodzieży. W województwie lubuskim według szacunkowych danych z marca 2016 r. do szkoły pójdzie ponad 132 tysięcy uczniów, a o ich edukację zadba około 16 tys. nauczycieli.

Od dziś weszła w życie zmiana rozporządzenia dotyczącego sklepików szkolnych. Do szkół wracają tzw. „drożdżówki”. Dotychczasowe obowiązujące przepisy zostały uproszczone i złagodzone. W rezultacie do sklepików szkolnych ma powrócić m.in. pieczywo półcukiernicze oraz cukiernicze, w tym także drożdżówki, które będą musiały spełniać określone kryteria zawartości cukru, tłuszczu i soli. W sklepikach będzie można także kupić kanapki przygotowane z różnego rodzaju pieczywa.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca w Dzień Ojca, tak więc przed Wami tylko 295 dni nauki. Powodzenia!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.